Bilgi Talep Formu

Plastik Sektörünün Öncü Markasının İmaj ve Algısını Araştırdık

Plastik inşaat malzemeleri sektörünün öncü markasının, Türkiye geneli bayi & satış noktaları nezdinde imaj ve algısını araştırdık.
blog image

Türkiye plastik sektörü dünyada 6'ıncı, Avrupa'da ise 2'inci büyük üretici konumunda. 2019'u 33,4 milyar $ değerinde 9,46 milyon ton üretimle kapatan sektörün üretimi içinde plastik inşaat malzemeleri üretiminin payı ise 1,9 milyon tona ulaşıyor. PAGEV verilerine göre plastik inşaat malzemeleri üretiminin miktar bazında %40’ını plastik borular; plastik boruların ise %31’ini temiz su, %26’sını kirli su ve %20’sini ise boru bağlantı elemanları oluşturuyor. Sektörde aktörler her geçen yıl yüzlerini daha fazla ihracata dönse de, özellikle inşaat sektörü kaynaklı güçlü talep nedeniyle iç pazarda rekabette ayakta kalmak önem arz ediyor.

Biz de AGS Global olarak Türkiye'nin 5 büyük şehrinde ve 150 bayi & satış noktası nezdinde, plastik boru sektörünün öncü aktörü olan markamızın algı ve imaj araştırmamısını gerçekleştirdik. Bu sayede markamızın önümüzdeki dönemde imajı, konumlanması ve müşteri ilişkilerine yeni açılımlar getirecek "içgörülerle" buluşmasını sağladık. Sektörün bu öncü aktörü artık "mutlu markalar" ailemizin bir üyesi..

 

Siz de AGS Global'in Marka Bilinirlik ve Algı Araştırması Alanında Sunduğu Hizmetlerle Tanışın..
Pazarlamanın en temel görevi bir markanın satın alınma süreçlerini kolaylaştırmaktır. Fiziksel bulunurluğunun yanında zihinsel ulaşılabilirlik bir markanın olmazsa olmazıdır. Bu ana görevin dışında her şey talidir. Bu aşamada markalar bilinirliğini öne çıkarmalı, pozitif algı oluşturmalıdır. Ürünlerde ve hizmetlerdeki inovasyon bile ancak marka bilinirliğinin öne çıkarılması ve algı yönetimiyle ortaya konulabilir.

AGS Global ailesi olarak yurtiçinde veya yurtdışı hedef pazarlarda B2B veya B2C sektörlerde marka bilinirlik ve algı araştırmalarında müşterilerimizin yol arkadaşı olmaya devam ediyor ve destek oluyoruz.

Gençlik: Algılar ve Ötesi

02 Aralık 2020 | BLOG

TVNET "Makroskop" Programına Konuk Olduk

30 Mayıs 2020 | BASINDA AGS

AGS Global Artık Anonim Şirket

17 Aralık 2018 | BÜLTEN

17. MÜSİAD Expo'da Yerimizi Aldık

25 Kasım 2018 | BÜLTEN

MÜSİAD Çerçeve Dergisi'ne Konuk Olduk

02 Temmuz 2016 | BASINDA AGS

Hedefe ulaşmanız için sizinle çalışmaya hazırız