Bilgi Talep Formu

Doğru hamleleri yapmanız için araştıyoruz.

2011 yılında İstanbul merkezli global bir araştırma şirketi olarak kurulan AGS, kuruluşundan bugüne finansal veriler, müşteri ve istihdam sayısı açısından aralıksız bir büyüme performansı sergilemiştir.
AGS Global

Bugün yüzlerce müşterisiyle 80’den fazla ülkede faaliyet gösteren, yerli ve milli bir araştırma şirketi olan AGS, geride kalan 7 yılda onlarca Türk markasının dünyanın her bölgesinde pazar araştırma partneri olmuş ve yerli markalarımızın uluslararası markalaşma süreçlerinin akıncısı olmuştur.

AGS, otomotivden turizme, dayanıklı tüketimden finansal hizmetlere, gayrimenkulden, lojistiğe, teknolojiden kamu hizmetlerine kadar çok geniş yelpazede zengin bir müşteri portföyüne sahiptir.

İstanbul merkezli olmasından onur duyarak ve taviz vermeyerek, Berlin, Moskova, Londra, Newyork ve Pekin’de şubeleşmeye giden ilk ve tek Türk araştırma şirketi olan AGS, kuruluşundan bugüne, Türkiye’ nin her yerinde ve dünyanın birçok bölgesinde profesyonel araştırma hizmetleri sunmaktadır.

AGS, müşterileri ile yürüttüğü tüm projelerde, alanında uzman personeli ve ülkemizin önde gelen akademisyenleri ile ortak akıl prensibiyle doğru verileri en kısa sürede ve en uygun maliyetle sunar.

AGS, araştırma hizmeti sunduğu her müşterisiyle birlikte hareket eder, maksimum faydayı sağlayacak çözümler üretir.

"AGS ile bağlantısı olan tüm paydaşlarımızın sürdürülebilir kazanımları bizlerin en temel amacıdır."

video bg
 
Bir öykü: AGS Global

Sizce, bir firmayı başarılı yapan en belirgin özellik nedir?

Küresel ve ulusal ekonomiyi iyi takip etmek mi? Yorulmak nedir bilmeden gece gündüz çalışmak mı? Yoksa vizyon sahibi olmak mı? Belki de iyi okullardan mezun olmak bile yeterlidir tek başına… Kim bilir, belki de bütün bunları hem harmanlayan hem de bir tutkal gibi yapıştıran daha başka bir şeye, daha içten ve daha güçlü bir duyguya ihtiyaç vardır. Örneğin dostluk gibi.
 

AGS Global henüz çok yeni bir firma. 2011 yılında, iki tutkulu ve idealist girişimcinin çabalarıyla kuruldu ve çok kısa bir sürede büyük işlere imza attı. Ama en önemlisi, iki kadim dostun ta çocukluklarından beri süren arkadaşlıklarının bir mührü olarak ortaya çıktı.
 

Onlar, daha çocuk yaşlarda tanışan, liseyi ve üniversiteyi birlikte okuyan ve bu süreç boyunca sürekli olarak Türkiye’nin gelişmesi adına hayaller kuran iki idealist genç. AGS Global’in mimarı olan iki genç girişimci.


Bu yüzden, iki arkadaşın neredeyse 11 yaşlarında başlayan dostluklarına bakıldığında, aslında AGS Global’in kuruluş tarihini çok daha,, eskilere dayandırmak mümkün.
 

2011 yılında firmanın kurulmasıyla birlikte, artık yıllardır tutkuyla bahsedilen idealist hayalleri gerçekleştirmenin de bir yolu açılmış oldu.
 

Bundan sonra, daha somut adımlar atılabilir, kurdukları büyük Türkiye hayaline onlar da birer tuğla koyarak naçizane katkıda bulunabilirlerdi. Katkıda bulundular da.

AGS Global ne yapar, nasıl yapar?

Sadece bir araştırma şirketi değil, araştırmaya dayalı çözüm üreten bir stratejik planlama kuruluşudur. Araştırma ve stratejik çözüm konusunda sektörün duayen isimlerini bünyesine katarak, küresel ölçekte sürekli güncellenen, kurumsal anlamda ise derinlikli araştırmalar yapar.

Markalaşma

Türk firmalarının uluslararası arenada markalaşması adına, firma ile birlikte hareket eder, dünyanın her yerinde, birçok noktada bilhassa Türk firmalarına hizmet eder. Ve bizzat Türkiye’nin global bir marka olması için çaba sarf eder.
process img-1

Stratejik çözümler

AGS Global, 2011 yılından bu yana çok yoğun bir tempoyla çalıştı ve etkisini artırarak çalışmaya da devam ediyor. Yaptığı araştırmaların ve danışan firmaları için ürettiği stratejik çözümlerin “yalnızca” birkaç tanesini burada telaffuz etmek bile yeterli olacaktır.
Türk firmalarının yurtdışına açılmasında çok önemli bir unsur olan “hedef pazar” ve “sektör araştırmaları”nı şimdiye kadar Almanya ve İngiltere başta olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinde; Katar ve Irak ağırlıklı olmak üzere Ortadoğu ülkelerinde; Rusya’da, Azerbaycan’da; Fas, Tunus, Cezayir’de; Malezya, Endonezya ve Singapur gibi ülkelerde gerçekleştirmiştir. İstanbul merkezli bir firma olan AGS Global, Berlin’de ve Londra’da açtığı ofislerle de çalışmalarını sürdürmektedir.
Stratejik Çözümler

Sizce, bir firmayı başarılı yapan en belirgin özellik nedir?

Kimi durumlarda bu niteliklerden biri veya ikisi yeterli görülürken, AGS Global kendi serüvenini bunların tamamı ve daha fazlası üzerine inşa ediyor.
  • Çok kısa sürede açtığı yurtdışı temsilciliklerle, yıllardır alışık olduğumuz Batı menşeili markaların temsilciliklerini almak yerine kendi marka değerini dünyanın çeşitli yerlerine taşıyor.
  • Geleceği okuyan ve ona göre konum alan yapısıyla vizyoner bakış açısını bir kurum felsefesi haline getiriyor.
  • Çalışmanın, yalnızca çok çalışmanın değerine inanarak Türkiye’nin bilgi sermayesini artırmaya ve güçlendirmeye çalışıyor.
  • Hem bütün dünyadaki yenilikleri takip eden hem de kurumsal derinleşme yöntemi sayesinde firmalar için âdeta bir ayna görevi görüyor. Yaptığı araştırma faaliyetleriyle Türkiye’deki firmalara yol göstermekle kalmıyor, onların öncü olması için çaba harcıyor.
process img-1

Çünkü;

  • Çünkü AGS Global, Türkiye’nin potansiyeline inanıyor.
  • Çünkü, bu ülkede yaşayan insanların daha iyi bir hayatı hak ettiklerini düşünüyor.
  • Çünkü dostluğun gücüne, birleştiriciliğine, hepimize şevk veren o güce inanıyor. 
cunku

Kalite Belgelerimiz

Bize Yazın

Hedefe ulaşmanız için sizinle çalışmaya hazırız